ذرت شهدین

زبان خوراکیها( کنسرو ذرت شهدین)

(با خواص دانه های ذرت در کنسرو ذرت شهدین آشنا بشین)

اسم من بلال است ، زادگاه اولیه من آمریکاى مرکزى است ، ولى از قدیم الایام مرا در مکزیک و پرو مى کاشتند. پس از کشف آمریکا انواع من به نام هاى جوادى – گندم مکه – خندروس – جوى رومى و علس در ایران و سایر کشورهاى آسیایى کاشته شد، و غذاى اعراب مخصوصا مردم یمن گردید و هنوز هم در مکه و سایر کشورهاى عربى نان را با آرد من تهیه می کنند.
در حال حاضر مرا در اکثر نقاط جهان مى کارند، و زمین زراعتى من باید داراى فسفر و کلسیم باشد، در دانه هاى من قند انگور، قند سمنو موجود است و سرشار از املاح مختلف فلزات مخصوصا گوگرد، کلر،  فسفر، سیلیس، آهن، کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم مى باشم و به همین جهت است که مردم مخصوصا خانم ها بطور ناخودآگاه به خوردن من علاقه زیاد دارند. زیرا به علت داشتن گوگرد، سیلیس، آهن و کلسیم غذاى خوبى براى مو و ناخن هاى آنهابه شمار می آیم. من از ریزش مو و شکسته شدن و ترکیدن و گوشه کردن ناخن ها جلوگیری می کنم.
من در بین غلات مقام سوم را دارم ، یعنى اگر گندم و جو نبودند، من قوت غالب مردم را تشکیل مى دادم. نانى که با آرد من پخته شود، سفیدتر از نان گندم بوده و بهترین غذا براى مبتلایان به سل و اسهال است .من سرشار از ویتامین ((ب )) هستم و تنها نقصى که دارم فقدان ویتامین ((پ )) است و کسانى که منحصرا از آرد من تغذیه مى کنند و با غذاى خود سبزى و میوه نمى خورند، پس از چندى مبتلا به بیمارى برص برص کاذب خواهند شد.
بر روى دانه هاى من قارچى به عمل مى آید که براى انعقاد خون مفید است .از میوه من یک نوع ژلاتین مى سازند که در داروسازى جهت ساختن جلد کپسول از آن استفاده می گردد. کاکل من داراى چند نوع قند و سرشار از املاح کلسیم و پتاسیم است ، و به همین جهت یکى از بهترین داروهایى است که ادرار را زیاد مى کند و براى مبتلایان به سنگ کلیه و مثانه و عفونت هاى مجارى ادرار و التهاب و ورم و درد مثانه، نزله مثانه، باد یامان (نفریت ) آلبومین در ادرار، بیمارى هاى قلب و نقرس داروى مفیدى هستم .

خوردن کاکل من خواه به صورت جوشانده خواه به صورت شربت و خواه به صورت دیگر دارویى ، جهت زیاد شدن ادرار نتایج نیکویى داشته و از جمله داروهایى است که به هیچ وجه ضرر نمى رساند و اعتیاد نمى آورد. از دانه هاى من روغنى استخراج مى نمایند که مصرف غذایى و صنعتى دارد و کسانى که از خوردن چربى منع مى شوند، مى توانند از این روغن استفاده کنند.من بلغم و خون جامد را از معده دفع می کنم ،ضماد پخته من در سرکه جهت اگزما و سایر امراض جلدى مفید است. تنقیه مطبوخ آرد من جهت درمان ورم روده پیشنهاد شده است .اگر مبتلا بهیبوست مزمن هستید، و داروهاى دیگر نتوانسته اند بیمارى شما، را درمان کنند به سوى من بیایید و مرا نوش جان کنید، و اثر معجزه آساى مرا مشاهده فرمایید.

benefit

benefit