پلو پاکستانی

طرز تهیه باقلا پلو پاکستانی به سبک شهدین

باقلا پلوی پاکستانی بعنوان ناهار و شام در مراسم و غذاهای مهمانی ( غذای مجلسی ، تولد ، مراسم عروسی و دورهمی خانوادگی ) پذیرایی می شود.

مواد لازم :

برنج باسماتی  ۲۷۵ گرم یا یک و یک دوم پیمانه

آب  ۳ پیمانه

کره ۴۰ گرم یا ۳ قاشق سوپ خوری

کنسرو باقلا شهدین ۱ قوطی

شوید تازه خرد شده ۶ قاشق سوپ خوری

دارچین یک قاشق چای خوری

زیره سبز یک قاشق چای خوری

زعفران ساییده شده نصف قاشق چای خوری

نمک به مقدار لازم

مقداری شوید تازه برای تزئین

پودر فلفل قرمز یک قاشق چای خوری

طرز تهیه باقلا پلو پاکستانی به سبک شهدین

  •  قابلمه ای را آماده کرده و برنج را همراه با آب در آن بریزید. مقدار کمی نمک هم به آن اضافه کنید. سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب آن به جوش آید. پس از آن، مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا برنج کاملاً در آب بجوشد، سپس آن را در سبدی آبکش کنید.
  • قابلمه دیگری آماده کرده و یک سوم از کره را در آن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا آب شود. سپس کف قابلمه را با لایه ای از برنج آب کشیده پوشانده و یک چهارم از کنسرو باقلا شهدین و مقدار کمی شوید تازه خرد شده را روی آن بریزید.
  • حالا لایه دیگری از برنج را روی شوید ریخته و همین طور ریختن مواد را به صورت لایه لایه ادامه دهید تا مواد به پایان برسد، البته لایه پایانی باید برنج باشد. نصف استکان آب داخل برنج بریزید، سپس قابلمه را به مدت ۸ دقیقه روی اجاق گاز قرار دهید.
  • پس از این مدت، باقیمانده کره را آب کرده و روی برنج بریزید. در پایان، دارچین، زیره و فلفل قرمز را روی برنج بپاشید و دم کنی را روی قابلمه بگذارید.

حرارت اجاق گاز را پایین آورده و ۲۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا برنج دم بکشد. از طرفی دیگر، پودر زعفران را در آب حل کرده و مقداری برنج را به آن آغشته کرده و پس از کشیدن برنج، سطح آن را با برنج زعفرانی و چند برگ شوید تازه تزئین کنید.
امیدواریم با تهیه این غذای پاکستانی خوشمزه به سبک شهدین، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.