پلو-مکزیکی

طرز پخت پلو مکزیکی به سبک شهدین

در این مطلب قصد داریم به علاقه مندان غذاهای تند، طرز تهیه یک پلوی تند و تیز و خوشمزه را آموزش دهیم. پلوی مکزیکی روشی جدید برای درست کردن برنج است که دارای رنگ قرمز و طعمی تند است. از این پلوی تند و تیز معمولا به عنوان دورچین کنار غذاهایی نظیر مرغ و گوشت نیز می توان استفاد کرد اما می توان به تنهایی هم از این پلو استفاده کرد. پلوی مکزیکی با رنگ قرمز و طعم تند و تیزی که دارد روش طبخی جدید برای برنج است و معمولا بعنوان دور چین در کنار غذاهای مرغ و گوشت استفاده می شود. البته این پلو به تنهایی نیز خوشمزه است. اگر طرفدار غذاهای تند هستید طرز پخت پلو مکزیکی به سبک شهدین را از دست ندین.

   مواد لازم:

گوجه رنده یا خرد شده    ۴ عدد متوسط

پیاز خرد شده    ۱ عدد کوچک

برنج    ۲ پیمانه

روغن گیاهی    ۱/۳ فنجان

سیر رنده شده    ۲ حبه

آب مرغ    ۴ فنجان

    رب گوجه فرنگی شهدین    ۱ قاشق غذاخوری

نمک    ۱ قاشق چایخوری

پودر فلفل قرمز    ۱ قاشق چایخوری

    سس فلفل هالاپینو شهدین    به مقدار لازم

طرز پخت پلو مکزیکی به سبک شهدین

برنج را حداقل از نیم ساعت قبل در مقداری آب و نمک بخیسانید. بهتر است گوجه و پیاز خرد شده را داخل مخلوط کن یا غذاساز بریزید تا بافتی پوره مانند و یکدست پیدا کند. روغن را در قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. اجازه دهید ۱-۲ دقیقه روغن داغ شود. چند دانه برنج داخل روغن بیندازید، اگر جلز و لز کرد یعنی روغن به اندازه کافی داغ شده است. برنج را داخل روغن داغ شده بریزید و حدود ۵ دقیقه سرخ کنید تا رنگ برنج تیره شود. حرارت را کم کنید و سیر رنده شده را اضافه کنید. ۱-۲ دقیقه دیگر برنج را با سیر تفت دهید. پوره گوجه و پیاز، آب مرغ ، رب گوجه فرنگی شهدین، نمک و فلفل قرمز، سس فلفل هالاپینو شهدین را به برنج اضافه کنید و ترکیب کنید.

وقتی آب مرغ به جوش آمد حرارت را کم کنید. در قابلمه را بگذارید و پلوی مکزیکی را حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه ( بسته به نوع برنج) دم کنید. پلو مکزیکی را می توانید در فر نیز دم کنید. در اینصورت بعد از بجوش آمدن آب مرغ، در قابلمه رابگذارید و نیم ساعت در فر با دمای ۱۷۶ درجه سانتیگراد قرار دهید. فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود. خب الان دیگه پلو مکزیکی به سبک شهدین آماده شد. امیدوارم از پیشنهاد امروز شهدین لذت برده باشید.