در این مقاله قصد داریم به یکی از بهترین فلفل های دنیا یعنی  فلفل هالوپینو ،فواید آن و اهمیت آن در سفره ی غذایی ایرانی ها  بپردازیم.

انواع فلفل ها در سراسر دنیا پرورش می یابد و در بسیاری از غذاهای ملل مختلف، به خصوص خوراکی های شرق آسیایی کاربرد دارد. فلفل ها معمولا برای تند کردن غذا به کار می روند و یا همراه با آن مصرف می شوند.

فلفل هالوپینو از جمله فلفل هایی است که طرفداران زیادی در دنیا دارد و در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می دهند. این فلفل از خانواده فلفل دلمه ای بوده و منشا آن  کشور مکزیک است اما در ایران هم تولید میشود.

با توجه به این که فلفل هالوپینو در چه محیط و شرایطی پرورش و نگهداری شود، مقدار تندی آن ازکم ، متوسط تا بسیار تند دسته بندی می گردد.

اندازه این فلفل از تقریبا ۵سانتیمتر تا ۱۵ سانتیمتر می باشد. اگرچه این فلفل معمولا دارای اندازه کوچکی است، ولی به علت طعم قدرتمندی که دارد، جهت تهیه کردن سس ها و فست فودها مورد استفاده قرار می گیرد.

اکنون که با فلفل هالوپینو آشنا شدید، خوب است بدانید که این فلفل چه خواصی برای بدن دارد.

بعضی از انواع مرغ، فینگر فود فلفل و ذرت از معروف ترین غذاهایی هستند که در تهیه آن ها از فلفل هالوپینو استفاده می شود.

خواص فلفل هالوپینو:

۱مبارزه کردن با سرطان به دلیل اینکه فلفل هالوپینو دارای ترکیب گیاهی طبیعی با نام کپسایسین می باشد که بسیار منحصربه فرد بوده و دارای فواید بسیاری برای بدن از جمله مبارزه کردن با  سلول های سرطان  می باشد.

.تقویت کردن بینایی

درمان سردرد میگرن

جلوگیری از سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی بدن

جلوگیری کردن از رشد باکتری ها

اما  متاسفانه این نوع فلفل در سبد غذایی ایرانیان به ندرت وجود دارد ، شرکت صنایع غذایی شهدین با استفاده از مدرنترین تکنولوژی های روز دنیا محصولی بی نظیر  را تحت عنوان سس هالیپینو  از مرغوبترین فلفل های کشور تهیه و در اختیار هموطنان گرامی قرار داده است .

این سس در کنار تمام خواص بی نظیری که فلفل هالوپینو دارد ، دارای طعم بی نظیری است که می توان به عنوان چاشنی در غذاها نیز استفاده کرد .