اگر احساس ضعف و خستگی، درد، اسپاسم عضلانی یا ریتم غیر طبیعی قلب را تجربه می‌کنید، سطح منیزیم بدن شما کم است و باید غذا هایی مصرف کنید که منیزیم در آنها وجود دارد .
دوز توصیه شده روزانه مصرف منیزیم ۳۱۰-۳۲۰ میلی گرم برای زنان و ۴۰۰-۴۲۰ میلی گرم برای مردان است، متاسفانه، آزمایشات خون قادر به تایید کمبود منیزیم نیست و مشاهده علائم بهترین شاخص برای تشخیص کمبود منیزیم است.

منیزیم یک ماده‌ی معدنی مهم در بدن انسان است که به شکل‌گیری مناسب استخوان، حفظ عملکرد ماهیچه‌ها، تحت کنترل نگه داشتن دمای بدن، جذب مناسبِ کلسیم ضروری برای بدن و بسیاری دیگر کمک می‌کند. با بهره¬گیری از یک رژیم غذایی سالم سرشار از منیزیم به راحتی می¬توان مقادیر لازم از این ماده را در بدن تأمین کرد.
مزایای منیزیم به مراتب بیش‌تر از آن‌ است که قبلا تصور می¬شد. از آن‌جا که بدن به منیزیم نیاز دارد و آن را برای بسیاری از عملکردهای مختلف استفاده می‌کند، سطح منیزیم بدن‌تان به سرعت ممکن است پایین بیاید به خصوص اگر به اندازه‌ی کافی مواد غذایی سرشار از منیزیم مصرف نمی‌کنید.
اگر احتمال می‌دهید که سطح منیزیم بدن‌تان پایین است، بهترین راه برای رسیدگی به این مشکل این است که مصرف مواد غذایی سرشار از منیزیم را شروع کنید، در این مقاله چند مواد غذایی مفید برای تامین منیزیم بدن را مختصرا توضیح می دهیم .

سویا

این دانه‌ها غنی از مواد مغذی دارای مقدار زیادی فیبر، ویتامین، مواد معدنی و اسیدهای آمینه هستند. یک وعده سویای بوداده‌ی خشک به میزان نصف فنجان، نزدیک به نیمی از منیزیم لازم روزانه را فراهم می‌کند. منیزیم و دیگر ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در دانه‌ی سویا برای حفظ یک سیستم ایمنی سالم، حفظ ریتم طبیعی قلب، و قوی کردن استخوان‌ها و عضلات ضروری هستند.
هر وعده سویا (نصف فنجان) ۱۹۶ میلی‌گرم منیزیم (۴۹٪ از ارزش روزانه) و ۴۰۵ کالری دارد.

ذرت زرد

ذرت یک ماده‌ی غذایی شیرین و خوشمزه است که نخستین مهاجران سکنی گزیده در قاره‌ی امریکا با خوردن آن زمستان‌های سرد و سخت را تحمل می‌کردند. یک فنجان ذرت زرد شیرین بیش از نیمی از مقدار توصیه شده‌ی روزانه‌ی منیزیم را فراهم می‌کند. این خوراکی خوشمزه همچنین سرشار از فیبر و پروتئین است و کالری نسبتاً پایینی دارد.
هر وعده (۱ فنجان) ۲۱۱ میلی‌گرم منیزیم (۵۳٪ از ارزش روزانه) و ۲۰۰ کالری دارد.

لوبیای پخته

اگر قرار است در برنامه‌ی باربیکیوی بعدی‌تان ذرت هم بخورید، فراموش نکنید که کمی لوبیای پخته نیز به بشقاب‌تان اضافه کنید. هر دوی این مواد غذایی سرشار از منیزیم هستند، یک ماده‌ی معدنی ضروری برای داشتن استخوان‌های قوی، کاهش گرفتگی عضلات و کاهش درد مزمن. یک فنجان لوبیای پخته حاوی ۶۸ میلی‌گرم منیزیم است.
هر وعده (۱ فنجان) ۶۸ میلی‌گرم منیزیم (۱۷٪ از ارزش روزانه) و ۲۳۹ کالری دارد.

 

مطالبی که شاید بپسندید:

خواص فوق العاده  لوبیا چیتی برای بدن

خواص گیاه کاپاریس چیست ؟

فواید اعجاب انگیز  سویا 

 

 

 

گیلاس و آلبالو

گیلاس و آلبالو بهترین منابع غذایی منیزیم هستند. این میوه‌های خوش رنگ و خوشمزه دارای مزایای مختلفی هستند، یکی از این مزایا کارآیی آنها در کمک به افراد مبتلا به آرتریت (التهاب مفاصل) است. برای اضافه کردن این میوه‌های خوشمزه به برنامه‌ی غذایی‌تان می‌توانید یک کاسه گیلاس یا آلبالو را به عنوان میان‌وعده بخورید. یا آنها را به سالادتان اضافه کنید. یا حتی چند عدد گیلاس یا آلبالو را روی کیک‌تان بگذارید.
هر وعده (۱۳۸ گرم)، ۱۵.۲میلی‌گرم منیزیم (۴ درصد از ارزش روزانه) دارد.

هلو

هلو سرشار است از ترکیباتی به نام آنتوسیانین است که برای سلامت انسان بسیار مفید هستند. برای اضافه کردن هلو به برنامه‌ی غذایی‌تان می‌توانید آن را برش بدهید و به بلغور جوی دوسری که برای صبحانه میل می‌کنید، بیفزایید.
هر وعده (۱۷۵ گرم)، ۱۵.۷ میلی‌گرم منیزیم (۴ درصد از ارزش روزانه) دارد.

زردآلو

گفته می‌شود که زردآلو دارای خواصی است که شانس باروری را افزایش می‌دهد. برای گنجاندن زردآلو در برنامه‌ی غذایی‌تان می‌توانید دفعه‌ی بعدی که می‌خواهید با استفاده از غله‌ی کامل پنکیک درست کنید کمی زردآلوی خرد شده به خمیر اضافه کنید.
هر وعده (۱۵۵ گرم)، ۱۵.۵میلی‌گرم منیزیم (۴ درصد از ارزش روزانه) دارد.

انجیر

با استفاده روزانه ۲/۱ فنجان انجیر،۵۰ میلی‌گرم منیزیم مورد نیاز بدن (۱۳٪ از ارزش روزانه) تأمین می-شود.

صنایع غذایی شهدین با گنجاندن سویا، کنسرو لوبیا شهدین ،کنسرو ذرت و کمپوت های هلو، زردآلو، گیلاس، آلبالو و انجیر تهیه شده از مواد اولیه تازه و درجه یک در سبد محصولات خود مفتخر است که نقش به سزایی در تأمین منیزیم و نیز سایر ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن شما دارد. یک رژیم مواد غذایی سرشار از منیزیم داشته باشید و تغییر را احساس کنید.